Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Соціально - економічне сьогодення Черкаської дирекції УДППЗ “Укрпошта”

Черкаський край відомий своєю славною історією. На його сучасній території майже 6 тисяч років тому набула поширення всесвітньовідома трипільська культура – одне з найяскравіших явищ стародавньої історії Європи. На черкаських землях виявлено понад 100 городищ, поселень і курганних могильників скіфської епохи, багато пам’яток пізнішого часу.
Це дало підстави краєзнавцям стверджувати, що саме тут, у середньому Придніпров’ї, знаходилася одна з наймогутніших прадавніх слов’янських країн - Артанія. Хтозна - мають рацію краєзнавці чи ні, але багато науковців та й літопис древньої Русі сходяться на тому, що у середній течії Дніпра жили поляни – одне з найбільш розвинених слов’янських племен, на яке і перейшла назва Русь – “поляни яже ныне зовомая Русь”.
У часи Київської Русі порубіжні черкаські землі відігравали важливу роль у житті могутньої давньоруської держави, тут по Дніпру проходив водний шлях “із варяг у греки”.
Черкащина – це і пам”ять про той знаменний час, коли Україна зробила свою першу спробу збудувати власну державу. Її державотворець, наш земляк Богдан Зіновій Хмельницький, геніальний військовий діяч, блискучий дипломат і сміливий реформатор – наше животворне джерело, зразок відданого служіння Вітчизні.
Безмежною гордістю Черкащини є велет думки, поборник свободи та гуманізму, поет, художник, пророк України Тарас Григорович Шевченко, який народився і прах якого покоїться у благословенній черкаській землі.
З нашим краєм пов”язані долі Северина Наливайка, Максима Залізняка, братів Чучупаків, героїв Холодноярської республіки, меценатів Симиренків, Терещенків, історика Михайла Максимовича, відомого поета Василя Симоненка, народного художника Данила Нарбута, Героя України В”ячеслава Чорновола та багатьох інших, які залишили свій зоряний слід в історії нашої держави.
Хоча і веде свій родовід Черкаський край з прадавніх часів, область є наймолодша в Україні - утворена 7 січня 1954 року. Вона розташована у самому центрі України, її площа становить 20,9 тис. кв. км (3,5% території України), населення станом на 01.01.2009 – 1304,2 тис. чол. Міське населення складає 55,7% населення області, сільське – 44,3%. Адміністративний центр області – місто Черкаси з населенням майже 300 тисяч чоловік. До складу області входять 20 адміністративних районів, 6 міст обласного значення, 10 міст районного значення, 15 селищ міського типу, 824 сільських населених пунктів.
У Черкаському регіоні розвинуті такі галузі, як аграрне виробництво, машинобудування, хімічна і легка промисловість, транспорт, комунікаційний зв’язок, який останнім часом набуває усе більшої актуальності.
Одним із засобів комунікації є поштовий зв’язок. Основним представником галузі поштового зв`язку на території області є Черкаська дирекція УДППЗ “Укрпошта”, яка охоплює наданням поштових послуг усіх жителів області, за своїм кадровим та виробничим потенціалом є одним з найбільших і найповажніших підприємств, що формують інфраструктуру та займають значне місце в соціально-економічному розвитку регіону.
Черкаська дирекція УДППЗ Укрпошта пройшла складний процес реформування, пошуку нових, співзвучних часу форм роботи.
Значна увага приділяється дирекцією удосконаленню перевезення поштових відправлень. На сьогоднішній день пошта для Черкаської дирекції надходить магістральними автомаршрутами Київ-Черкаси і Київ-Жашків-Одеса в контейнерах. Контейнерні перевезення з-поміж усіх є найефективнішими, найзручнішими і найшвидшими. Поштові відправлення доставляються до одержувача в той же день, що й надійшли. Упровадження обміну контейнерами на магістральному автомаршруті Київ-Одеса (Центр поштового зв`язку № 3 у м. Жашкові) дозволило прискорити надходження пошти і друкованих видань в 9 районах області на 3 - 4 години.
Черкаська дирекція протягом останніх років забезпечує стабільне виконання планових показників, розвиває універсальні та нетрадиційні послуги поштового зв`язку, здійснює модернізацію програмно-технічної інфраструктури і реконструкцію основних фондів, автоматизацію виробничих процесів. Оновлено більшу половину автомобільного парку дирекції, що дало можливість прискорити та поліпшити якість доставки поштової кореспонденції.
З метою підвищення рівня обслуговування споживачів, поліпшення умов праці поштовиків дирекція тісно співпрацює з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Для реалізації проблемних питань у сфері поштового звязку області прийнята і діє Програма розвитку поштового звязку Черкаської області на 2009 – 2013 роки. Аналогічні програми, за ініціативи Центрів поштового звязку, приймаються райдержадміністраціями.
Працівники пошти області роблять свій внесок в популяризацію рідного краю. До 50-річчя утворення Черкаської області, 720-річчя з часу заснування обласного центру, 40-річчя Черкаського поштамту та 50-річчя Черкаського державного заслуженого українського хору, за поданням дирекції, були випущені присвячені цим датам художні конверти і марки.
Найбільшою гордістю дирекції є її кадровий потенціал, скромні, порядні і сумлінні трудівники, які десятиріччями створювали імідж української пошти та зміцнюють її авторитет у даний час.
Не можна не згадати унікальну людину Мироненка Івана Федоровича, який понад 60 років (з 1914 по 1974 рік з перервою для участі у Великій Вітчизняній війні) пропрацював листоношею Черкаського вузла зв`язку і пішов на заслужений відпочинок у 86 років. За самовіддану працю у 1966 році він був нагороджений орденом Леніна.
Держава високо оцінила багаторічну і сумлінну працю наших кращих працівників. Лише в Черкаському поштамті орденом “Знак пошани” були нагороджені керівник підприємства Новіков Сергій Максимович і листоноша Боковня Ганна Романівна, орденом Трудового Червоного Прапора - начальник дільниці Пінчук Надія Андріївна і листоноша Майборода Любов Петрівна. Звання “Заслужений працівник сфери послуг України” отримала листоноша Клименко Надія Онисимівна, медалью “За трудову відзнаку” були нагороджені оператори Сидорчук Ольга Максимівна і Назаренко Євдокія Вікторівна, начальник відділення зв”язку Крамаренко Борис Трохимович, начальник Поштамту - ЦПЗ №1 Кучерявий Володимир Ілліч, заступник начальника дільниці Кулич Олександра Олександрівна, директор Черкаської дирекції Письменний Віталій Олександрович.
Колектив дирекції живе повноцінним життям. Його діяльність сприяє поліпшенню умов життя населення, підвищенню їх комфортності, зростанню інформованості та забезпеченню можливостей підтримання взаємозв`язків між людьми.
Натхнення у творчості допомагає працівникам дирекції долати виробничі проблеми і упевнено йти вперед.

© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком