Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Хроніки подій

Історія дирекції

Славні традиції поштовиків Буковини
Літопис поштового зв'язку на Буковині прийнято розпочинати з другої половини XVIII століття. Перша згадка про пошту у Чернівцях відноситься до 1772 року, а перший поштамт на звичному для всіх чернівчан місці - Поштовій (Худякова) вулиці - відкрився 1 січня 1783 року. До речі в різні часи вулицю по - різному перейменовували, але до неї незмінно поверталася історична назва. Зокрема, в науково-довідковій бібліотеці державного архіву Чернівецької області у списку вулиць і площ міста датованого 1895 роком значиться вул. Постгассе (Postgasse), на якій за адресою вул. Постгассе, 14 розташовувалась дирекція пошти і телеграфу. У списку установ та підприємств м. Чернівці станом на 10 березня 1941 р. значиться установа пошти за адресою: вул. Поштова, 14. Також в документах виконавчого комітету Чернівецької міської ради депутатів трудящих є відомості про те, що на засіданні виконкому від 14 серпня 1945 р. прийняте рішення № 22 про затвердження Постанови Чернівецького виконкому міської Ради № 253 від 12.08.1945 р. «Про перейменування площ та вулиць», згідно якого вулиці Букурештілор відновлено назву - Поштова.
За доби середньовіччя, коли наш край перебував у складі Молдавського князівства у відомстві чернівецького старости були три писарі-логофети, які за певну винагороду могли написати листа. Крім того, серед старостинських службовців існував підрозділ, що складався з 10 кінних арнаутів на чолі з чаушем, які (знову ж таки, за винагороду) доставляли листи.
Першу постійну пошту в Чернівцях було створено з приватної ініціативи Іогана Пауля Фогеля. Походив він з Відня і служив у Чернівцях як військовий кур'єр, а після закінчення служби працював канцеляристом у військовій адміністрації Буковини. 1781 року він придбав ділянку землі. На придбаному ґрунті Фогель спорудив будинок і конюшню. Найвірогідніше, що саме в цьому будинку й було відкрито першу постійну пошту в Чернівцях. До речі, в аналогічній споруді знаходиться центральний офіс пошти Словенії.
Очевидно, Фогель спочатку жив при пошті, а згодом, ставши на ноги, купив собі ліпше помешкання поблизу. До речі, наприкінці XVIII - у першій половині XIX ст. керівники установ і закладів зазвичай мали квартири там, де працювали. Директор гімназії із сім'єю жив у приміщенні гімназії, начальник тюрми - у тюрмі (!), бургомістр - на третьому поверсі ратуші. Отже, у відповідності з духом часу завідувач пошти просто мусив мешкати при ній або десь поряд.
Цікавим фактом є те, що загальний баланс поштового зв'язку на Буковині наприкінці XVIII - на початку XIX ст. був від'ємним. Держава мусила його дотувати на суму 1100-1200 флоринів на рік. Причина цього полягала у майже суцільній неписьменності населення Буковини, яке не користувалося поштовим зв'язком і не передплачувало періодичних видань, яких, зрештою, й не було. Але показовим є те, що розуміючи важливість поштового зв'язку для розвитку економіки, держава матеріально підтримувала пошту.

Перспективи розвитку, нові продукти від Укрпошти
Зважаючи на те, що традиційні послуги з пересилання листів, посилок бандеролей, передплати періодичних друкованих видань сьогодні не можуть покривати витрати на утримання мережі об'єктів поштового зв'язку, особливо в сільській місцевості, для УДППЗ «Укрпошта» актуальними стають інші виді діяльності. Сьогодні, особливої актуальності набувають фінансові послуги. На ринку збору платежів дирекція успішно співпрацює з регіональними філіями «Укртелеком», «Обленерго», «Чернівціводокал», «Теплокомуненерго», комерційним банком «Дельта».

Останніми роками набирає обертів послуга «Товари - поштою» за каталогами фірм «Neскеrmаnn», «Ів Роше», «Altas/Рrovea».
Перспективною є послуга з розміщення реклами на конвертах. Нею можуть скористатися як бізнес-компанії, так і приватні особи. Послуга передбачає розміщення реклами на конвертах та їх подальшу реалізацію через торгівельну мережу «Укрпошти». Щоправда, при доволі низькій ціні розміщення реклами - від 40 до 28 гривень за 1000 шт. (в залежності від тиражу), мінімальна партія замовлення складає 50 000 одиниць.
На сьогодні можна констатувати, що доволі успішним виявився проект «Власна марка». Суть послуги полягає у нанесенні друкарським способом обраного замовником зображення на купон художньої поштової марки з подальшою можливістю наклеювання на конверт і пересилання. Фізичні і юридичні особи можуть замовити зображення особистого фото, портретів рідних чи близьких, улюблених тварин, товарного знаку або логотипу фірми та надіслати відправлення за будь - якою адресою. Можна стверджувати, що послуга «Власна марка» може здійснити мрію кожного про увічнення в історії.
Однак, окремо можна виокремити надзвичайно перспективну послугу з кур'єрської доставки кореспонденції, яка діє під девізом "Кур'єрська доставка! Укрпошта - Ваш вибір" . Пункт прийому кур'єрських відправлень знаходиться в центральному поштовому офісі м. Чернівців на вулиці Худякова, 6, телефон 52-28-96. За бажанням поштові кур'єри готові забрати відправлення з дому чи офісу і доставити в межах Чернівців, до районних центрів області, м. Києва чи будь-якого обласного центру України.

Будівля Чернівецької дирекції


© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком