Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Хроніки подій

Перша поштова контора Криму (Таврійської області) на плані Сімферополя за 1802 вказана в Ак-Мечеті за міським базаром, розташовувався в районі Мало-Базарної вулиці (нині Некрасова, 22)
В1845 р. скарбниця придбала для поштової контори великий одноповерховий будинок Г-подібної форми на початку нинішньої вул. Пушкіна.
Після буржуазних реформ 60-рр. обсяг поштових операцій різко зріс. Для губернської поштової контори було куплено в купця Я. Іоффе і перебудована будівля в гімназичному провулку (на цьому місці встановлено пам'ятний знак на честь 200 річчя Сімферополя). У 1910 р. через пошту пройшло в губернії понад 3,2 млн. листів.
У роки Великої Вітчизняної війни пошта була сильно пошкоджена. Її перевели до будівлі колишнього Всесоюзного текстильного синдикату, побудована в 1925 р. (вул. К. Маркса, 15)
У 1982 р. споруджено новий поштамт (вул. Р. Люксембург, 5)

Будівля старої Сімферопольської пошти.


Колись сучасна вулиця Ушіпского (втім, на "вулицю" мало схожа) іменувалася Гімназичним провулком, а з 1924 року - Поштовим провулком. Тут (на місці нинішнього скверу) стояла будівля старої Сімферопольської пошти.

Будівництво будинку Всесоюзного текстильного синдикату. 1925


Цей будинок, на розі вулиць К. Маркса і Сєрова, пам'ятне всім сімферопольцям як міський головпоштамт (після війни). Але будувалося воно в 1925 році для сімферопольського філії Всесоюзного текстильного синдикату (під час НЕПу).
А ще раніше на цьому місці розташовувались статистичне бюро Таврійської губернської земської управи.
В даний час невелику площу у будинку по вул. Сєрова занімет технічний відділ.

Сімферополь. Будівля Головпоштамту. 1982
Автори проекту: А. Полегеіькні, М. Резник. Б. Григор 'єв, Е.
Миронова. Вул. Р. Люксембург. 1.


Будівля стала третьою за рахунком сімферопольським Головпоштамтом; попереднє знаходилося на розі К. Маркса і Сєрова, а перший зовсім поруч

© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком