Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Хроніки подій

На шляху становлення

15 років – ніби й небагато, якщо міряти на людське життя. А для Івано-Франківської дирекції УДППЗ «Укрпошта» це ціла епоха з часу реорганізації галузі зв’язку, тобто розподілу галузі на поштовий та електрозв’язок.
Тим більше період реорганізації припав на час становлення нашої самостійної держави. В умовах запровадження ринкових відносин і нових механізмів господарювання дирекція шукала свою нішу для чого потрібні були сміливі, кардинально нові ідеї. Їх і взялася шукати дирекція.
За 15 років дирекція пройшла складний шлях. На шляху становлення були і втрати, і здобутки. Працюючи в ринкових умовах слід відзначити позитивну діяльність дирекції, її структурних підрозділів, особливо в останні п’ять років, коли на посаду директора дирекції був призначений Михайло Саковський.
Динаміка росту фактичних доходів, показники оплати праці викладені на малюнках №1, №2, №3.
З початку жовтня 2006 р. в дирекції пройшов другий етап реорганізації підприємства. Структурні перетворення забезпечили рентабельну роботу, зростання обсягів надання послуг споживачам.
Івано-Франківська дирекція сьогодні – це:
- до 50 видів різноманітних послуг;
– 497 відділень поштового зв’язку (з них: 417 – у сільській місцевості), які надають послуги населенню на всій території області;
– 2354 ініціативних, кваліфікованих, сумлінних працівників завжди готові допомогти клієнтам;
– 5 внутрішньообласних та 49 внутрішньорайонних маршрутів діють для перевезення пошти та друкованих видань;
– важливою ділянкою дирекції є проведення передплатних кампаній на періодику, а також її розповсюдження. Щороку розповсюджується 12169 примірників періодичних видань, в рік здійснюються 440000 поштових переказів, пересилаються 2380000 одиниць письмової кореспонденції.

На якісно новий рівень піднялась технічна оснащеність дирекції. Якщо на початок 1994 р. автоматизовані робочі місця (АРМ) були рідкістю для пошти, то сьогодні на мережі поштового зв’язку дирекції експлуатується:
- 560 касових апаратів, сільські відділення зв’язку оснащені касовими апаратами Слог-мікро.03;
– 21 компютерів автоматизованих робочих місць «Електронний переказ»;
– 5 робочих місць – Електронний переказ у валюті;
– 95 робочих місць «АРМ-ВЗ».

Велика увага приділяється розвитку корпоративної мережі. У 2009 р. планується завершити перехід на мережу за технологією VPN MPLS: область – Київ – передача інформації на швидкості 512 кбіт/с; районні філії до обласного центру на швидкості 256 кбіт/с. В даний час проводиться підключення всіх відділень поштового зв’язку до корпоративної комунікаційної мережі.
За допомогою корпоративної мережі створено прямий доступ до нових послуг міжнародної системи переказу грошових коштів: «MoneyGrem», Western Union, обмін даними по електронній трансакції НСМЕП та інших платіжних систем.
Інформаційний простір завжди був і є запорукою прогресивного розвитку суспільства, його культурного, інтелектуального та технологічного зростання, невпинного руху вперед. Ось чому дирекція придає особливу увагу висвітленню на шпальтах газет проблемні питання поштовиків, їх щоденну працю, розповіді про досвід роботи кращих працівників тощо. Тільки за останні 5 років в газеті «Поштовий вісник» було надруковано 105 публікацій про роботу дирекції, кращих працівників тощо. 110 публікацій на сторінках обласних та районних ЗМІ було надруковано за останні 5 років про роботу дирекції.
Інтереси та довіра людей є відправними точками при визначенні стратегії розвитку поштовиків Прикарпаття.
Поштовики Прикарпаття усвідомлюють це і намагаються якнайшвидше враховувати зауваження та пропозиції громадян, налагоджувати з ними взаємовигідну співпрацю, дбають про розширення ринку поштових послуг, зміцнення довіри споживачів.
Усі починання працівників Івано-Франківської пошти підтримуються органами влади та місцевого самоврядування.

Станіслав Козлов
власкор. «ПВ»
Івано-Франківська обл.

© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком