Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Хроніки подій

Хроніки подій Миколаївської пошти.
На початку ХІХ сторіччя Миколаїв став центром Миколаївської губернії. Тут розмістився штаб Чорноморського флоту. Пізніше Миколаїв став центром суднобудування, великим портом, з якого Росія відправляла на експорт значну частину вирощеного в південних степах хліба. Так визначилася спеціалізація краю, яка є актуальною і понині.
З 1879 року у Миколаєві почала працювати так звана “міська пошта”. В хроніці новин того року записано: “11 січня у Миколаєві заснована міська пошта, яка знаходить в будинку 7/2 на розі Фалеївської і Католицької (нині вулиця Адмірала Макарова) вулиць”. Приміщення збереглося до наших днів, нині це житловий будинок №17.
На початку 80-х років відкрились нові казенні поштові відділення в Новому Бузі, Баштанці, Калинівці.
В 1899 році в Миколаєві відкрилось поштове відділення на Військовому ринку на вулиці 5-а Слобідська, 6. На початку ХХ-го століття миколаївська поштово-телеграфна контора розташувалась на розі вулиць Спаська і Наваринська, крім відділення на Військовому ринку, існувало також поштово-телеграфне відділення при Біржевому комітеті по вулиці Велика Морська,22. До початку ХХ-го століття в Херсонському повіті нараховувалось 20 поштових і телеграфних відділень, 19 поштових станцій і 36 поштових пунктів. Більш пізніший розвиток поштової галузі тісно зв’язано з революційними подіями 1917 року і наступними п’ятирічними планами народного господарства колишнього СРСР. Праця поштовика завжди була нелегкою. Скажімо, в роки Великої Вітчизняної війни вдень і вночі, під пекучим сонцем і люту непогоду листоноші несли вісточки від чоловіків, синів, дочок, просто знайомих. Їх чекали в кожному домі із страхом в очах і надією в серці, разом з ним плакали, разом раділи. Розвиток поштового зв’язку, як свідчать документи належать до видатних подій духовної і матеріальної культури Північного Причорномор’я ХVІІІ – початку ХІХ століття. В ході російсько-турецьких війн на землях запорізьких козаків були засновані поштові станції. Потреба російських гарнізонів, які дислокувались у відібраних у Турції фортецях, у сполученні з Україною, а через нею – з Росією примусили запорожців обладнати ще чотири поштові гони. Після ліквідації Коша Запорізького в 1775році поштові гони перейшли до відомства Російської держави. В кінці ХVII століття в підпорядкування Головного правління поштових справ Росії знаходилось 4 поштамта – Петербурзький, Московський, Малоросійський і Прикордонний.На карті Катеринославського намісництва в 1784 році поштові станції показані біля сіл Піщаний Брід, Лиса Гора, міста Ольвіопілля, на річці Корабельній, Костянтинівни, Олександрівни, Соколів, Скаржники, Троїцького, Севиного, Матвіївни, Віточки, Спаського, Станіслава та інших.
    В 1790 році купець Кузьма Щербаков побудував у Миколаєві на розі нинішніх вулиць Шевченко і Радянської поштовий будинок. На початку ХІХ століття існували тракти з Миколаєва в Єлизаветград з проміжними станціями, з Миколаєва в Херсон – із станціями в Білозірці і Копанях. На шляху з Миколаєва в Одесу, відстань між якими вимірювалася в 126 верстів було 7 поштових станцій. На кожній з 2-ох проміжних станціях на тракті Очаків-Миколаїв утримувалось від трьох до шістнадцяти трійок коней. Крім того, через територію сучасної Миколаївської області в середині ХІХ століття проходили поштові тракти з Петербурга в Сімферополь, із Москви в Одесу.
    На той час поштова станція в Миколаєві знаходилась на Німецькій (Фалеївській) вулиці і належала спочатку купцю А. Самошкіну, а 1857 році була передана казенному управлінню. Поштова контора розташовувалась на розі вулиць Декабристів і Адміральської.
    Селянська реформа 1861 року і організація земельного управління порушили питання про створення земельної пошти. Приймання і видача кореспонденції проводилась в 19 волосних правліннях, у Миколаєві - на вулиці Тавричка, 42 (вулиця Шевченка). У Миколаєві перебувала і земська поштова станція, яка знаходилась на вулиці Рибній, 19 ( ріг вулиці Фалеївська і Чкалова).
© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком