Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Хроніки подій

2013 рік
  · «Введення в обіг та спецпогашення художнього поштового конверту з оригінальною маркою «Олександр Маринеско. 1913-1963 ».
  · Введення в обіг та спецпогашення марки «Віра Холодна.1893—1919.120 років з дня народження».
  · Відкриття в Одесі Казкової резиденції Діда Мороза.
2012 рік
  · Введення в дію проекту «Адмінпослуги: спрощений доступ через пошту».
  · «Укрпошта» та Асоцація філателістів України провели Національну філателістичної виставки "Укрфілексп-2012" на честь 20-річчя сучасного марковидання та 125-річчя Одеського товариства філателістів. Відбулося спецпогашення "ХШ Національна філателістична виставка "Укрфілексп-2012". 12.08.2012 р."День дитячої філателії" (ХМК ІЗ6 "ХШ Національна філателістична виставка "Укрфілексп-2012" + СПШ "ХШ Національна філателістична виставка "Укрфілексп-2012". 12.08.2012 р. "День дитячої філателії").
  · Одеська облдержадміністрація та УДППЗ «Укрпошта» підписали Меморандум про співпрацю влади Одещини та пошти до кінця 2015 р.
  · Школярка із села Слюсареве Савранського району Одеської області Альона Кучанська стала переможцем Українського конкурсу епістолярного жанру та бронзовою призеркою Всесвітнього конкурсу ВПС «Напиши листа спортсмену».
  * До 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні відбулося спеціальне погашення святковим штемпелем художнього маркірованого конверту "Місто-герой Одеса".

  * До 100-річчя одеського трамвая відбулося спеціальне погашення художнього конверту
  .

  2011 р. З нагоди святкування 20-ї річниці незалежності України та 70-річчя оборони міста-героя Одеси Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» та Асоціація філателістів України провели в Одесі XIІ Національну філателістичну виставку «Укрфілексп’2011».

  * Проведені спецпогашення - XІІ Національна філателістична виставка "Укрфілексп'2011" (художня марка, немаркований конверт), 20-я річниця Незалежності України (маркірований художній конверт), 70 років героїчної оборони Одеси (маркірований художній конверт).

  * "Назустріч 150-річчя відкриття української залізниці" (конверт із оригінальною маркою), 90 років поштовим маркам Української Народної Республіки (конверт першого дня плюс блок).

  2010р. До 100-річчя Всеросійської фабрично-заводської, художньо-промислової й сільськогосподарської виставки проведено спецпогашення художнього маркірованого конверту.

  * До 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні відбулося спеціальне погашення святковим штемпелем художнього маркірованого конверту "Місто-герой Одеса".

  * До 100-річчя одеського трамвая відбулося спеціальне погашення художнього конверту.

  2009 р. Одеська дирекція УДППЗ "Укрпошта" стала лауреатом рейтингу популярності півдня України "Народне визнання" у номінації "Краще підприємство".

  * Відбулося введення в обіг художньої марки, присвяченої особливому сорту винограду «Сухолиманський, білий» із серії «Виноробство України», та спецпогашення конверту першого дня.

  * Проваджується послуга «Електронний квиток».

  2008 р. Створюються пересувні поштові відділення.

  2007 р. Видача споживчих кредитів на пошті. Це стало можливим завдяки угоді, підписаній між "Укрпоштою" і "Дельта – Банком”.

  * У зв’язку з підписанням Договору про співробітництво з агентом “Вестерн Юнион”- ВАТ “Райффайзен Банк Аваль” та суббагентом УДППЗ “Укрпошта” розпочата виплата переказів за міжнародними платіжними системами “Вестерн Юнион” та“Money Gram”.

  * Спецпогашення конверта, випущенного до 120-річчя Одеського оперного театру. У заході бере участь Президент України Віктор Ющенко.

  2006 р. Одеська дирекція здійснила стрімкий прорив на нові ринки: пересилання міжнародних електронних переказів в іноземній валюті та пересилання міжнародних згрупованих поштових відправлень “Консигнація” та ін. Споживачам надається понад 50 видів послуг. Крім суто поштових, це фінансові, логістичні, кур’єрські, транспортні, рекламні, послуги засобів зв’язку, реалізація карток попередньої сплати за послуги зв’язку, доступу до Інтернет та ін.

  2004 р. В Одеській дирекції введена в дію система реєстрації та контролю пересилання реєстрової пошти АСРК-РП.

  * Одеські поштовики реалізують проект каталожної торгівлі побутової техніки в сільських районах області.

  2003 р. В Одеській дирекції створено шість центрів поштового зв’язку. Трохи пізніше з 27 районних вузлів зв'язку виникло сім центрів, кожний з яких поєднує в середньому по 4 района.

  *Впроваджено послугу з приймання, обробки, перевезення та доставки в межах України прискореним способом внутрішніх поштових відправлень з позначкою “Експрес” з терміном доставки І та ІІ класу.

  2002 р. Одеська дирекція стала учасником пілотного проекту з реструктуризації.
  Вона полягала в удосконалюванні системи керування, укрупненні структур на місцях, скороченні адміністративного апарату. Нову схему структури розробили фахівці Одеської академії зв'язку. Були розраховані мінімальні маршрути поштової доставки з урахуванням вимог логістики. Одеська дирекція УДППЗ "Укрпошта" відмовилася від поштових вагонів, і вся кореспонденція проходить магістральними автомаршрутами Київ-Одеса і Дніпропетровськ- Одеса. Міжнародна пошта направляється міжнародним магістральним маршрутом Одеса-Кишинів-Одеса.

  2002 р. На острові Зміїному відкрито поштове відділення зв'язку, що здійснює прийом і видачу всіх поштових відправлень, реалізацію періодичних видань і ТНС, інші поштові послуги.

  1999 р. Пошта почала надавати послуги з продажу карток поповнення рахунку мобільних операторів, інтернет – карток та карток ІР - телефонії.

  1998 р. Святкування сторіччя Головпоштамту.

  * Підготовлена проектна документація на будівництво міського відділення зв'язку в Ізмаїлі. Через деякий час розпочато будівництво нових будинків для районних відділень зв'язку в Иванівці та Татарбунарах.

  1991 р. Початок переходу пошти на ринкові відносини. "Укрпошта", маючи найбільшу мережу реалізації поштових послуг, забезпечуючи широке охоплення населення, активно розвиває, поряд із традиційними, і нетрадиційні послуги. З'явився ряд послуг, яких раніше не було: електронна пошта, електронні перекази, експрес-пошта й кур'єрська доставка пошти й інших відправлень тощо.

  * В Україні уведена нова поштова індексація, відповідно до якої індекс Одеси 65000.

  1988 р. Закінчення будівництва поштамту при Одеській залізниці на вул. Середньофонтанській. Обсяг підприємства складав 17 тис. куб метрів. Входило дві залізничні вітки, можна було одночасно обробляти 8 залізничних вагонів. Поштамт був механізований, у ньому було встановлено більше 100 транспортерів. Працювали машини по сортуванню посилок, бандеролей.

  1971 р. Одесити першими в Союзі почали відправляти пошту в контейнерах.
  Впровадили також міжнародні контейнерні перевезення. Видавництво "Книга" з Москви відправляло в Індію книги багатотисячними тиражами.

  1961 р. Друге народження Одеського Головпоштамту. Будинок, який був зруйнований війною, був знову відбудований.

  1967 р. Одеський Головпоштамт нагороджується орденом Трудового Червоного Прапора. Барельєф ордена з'являється на фронтоні будинку й на стіні великої світлої операційної зали, а на протилежній стіні на мармуровій дошці золотими буквами ввічнені ті досягнення, за які орден був вручений.

  * І одночасно ще одна нагорода - Золота медаль ВДНГ, де експонувалася поштові меблі, вироблені в створених при Одеському поштамті столярних майстерень.

  1948 р. На судах Чорноморського пароплавства були відновлені поштові відділення. Мандрівники й туристи одержали можливість послати прямо із судна лист, на штемпелі якого позначався не тільки маршрут, але й назва пароплаву.

  1956 р. Виходять в обіг маркіровані конверти з видами міста. Усього їх було випущено більше 150 різновидів. Багато хто з них присвячені ювілейним подіям міста.

  1944-1947 р. післявоєнне відродження пошти. Вже в 1947 році в місті діяли 55 поштових відділення, включаючи колишні приміські.
  1933 р. Зроблена спроба застосування поштової індексації. Одесі були привласнені індекси: "21 В", "22 В". "23 В". "24 В". "25 В".

  1910 -1911 рр. В Одесі проходила Всеросійська торгово-промислова виставка. Для обслуговування великої кількості відвідувачів на її території були відкриті поштові відділення, що одержали штемпель "Одеса-виставка". Відбиток цього штемпелю був першим в історії міста спеціальним погашенням.

  1898 р. За проектом столичного архітектора В. Харламова на вулиці Садова, 10, був побудований будинок поштово-телеграфних установ, інакше кажучи - Головпоштамт або центральна поштова контора.

  1872 р. В поїздах Одеса-Київ і Одеса-Кишинів організуються пересувні поштові відділення безпосередньо в поштових вагонах.

  1863 р. В багатьох портах різних країн агентством Російського суспільства пароплавства й торгівлі (Ропит) були влаштовані поштові контори. На пароплавах цього товариства, що курсували по внутрішніх лініях Чорного й Азовського морів, з'явилися пересувні поштові відділення в каютах.

  1869 р. В Одесі була відкрита міська пошта, з'явилися перші поштові скриньки, дванадцять штук.

  1863 р. На пошті уведені круглі сталеві штемпелі з датою в три рядки з орнаментальними "квітками" під датою.

  1816 р. У місті відкрита перша поштова контора.

  1794 р. В Хаджибєї, як тоді називалася Одеса, була заснована поштова експедиція, причому, як прийом, так і одержання листів відбувалося 2 рази в тиждень. При експедиції існувала й поштова станція.

© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком