Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Через пошту – усі довідки

У центральному відділенні поштово­го зв'язку відбулася презентація проекту «Адміністративні послуги: спрощений до­ступ через пошту» за участю заступників директора Полтавської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Людмили Сушко, Любо­ві Рибалко, заступників райдержадміністрації та районної ради О. Березенка та Н. Коваленко, начальника управління Пенсійного фонду України в Гадяцькому районі В.Товстого, заступника начальни­ка управління соціального захисту на­селення І. Іляшенка, начальника Гадяцького центрального відділення поштового зв'язку І. Білик, сільських голів та пред­ставників поштових відділень району.
У своїх виступах керівники району та управлінь наголосили на важливості по­дії, адже головна мета проекту - підви­щити рівень обслуговування населення у сфері надання адміністративних послуг через пошту та полегшити взаємне спілку­вання державних установ і споживачів. Не випадково для їх надання вибрано пошту, адже вона мас розгалужену мережу влас­них відділень, що охоплює практично всі населені пункти району.

Проект передбачає створення Цен­трів надання адміністративних послуг, які працюватимуть за принципом «єди­ного вікна», тобто, споживачу не потрібно звертатися в різні інстанції чи органи для отримання такої послуги.

На практиці це означає, що будь-який громадянин або суб'єкт господарювання зможе через відділення поштового зв'язку отримати всю необхідну інформацію та консультації стосовно адміністративних послуг та відправити оформлений па­кет документів поштовим відправленням (лист, бандероль, посилка) з оголошеною цінністю та описом вкладення на адресу суб'єкта, який надає адмінпослугу, а потім отримати кінцевий документ також через поштове відділення. Звичайно ж, переси­лання поштових відправлень не є безко­штовним. Вартість цінного листа з описом 9,36 грн. Але при цьому громадянин економить кошти на проїзді до райцентру і назад, які зазвичай більші, ніж вартість листа.

Тож це насамперед соціально значущий проект, особливо для жителів сільської місцевості. Адже завдяки йому людям не треба витрачати час на дорогу і довгі чер­ги в установах. Достатньо прийти у відді­лення пошти або викликати листоношу додому, надати всі необхідні документи та отримати відповідь поштою.


Олена Козаченко
© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком