Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
«На поштових марках – українське пасажирське вагонобудування»

У залі засідань головного офісу Крюківського вагонобудівного заводу відбулася неординарна подія. Тут пройшло спецпогашення нових поштових марок «Вагонобудування в Україні» з серії «Машинобудування», випущених Українським державним підприємством поштового зв’язку «Укрпошта». Увійшли в обіг та стали дійсними для оплати послуг поштового зв’язку три нові марки. На одній із них - вагон з дерев`яною обшивкою, як данина історії. На двох інших марках - вагони виробництва Крюківського вагонобудівного заводу. Це - пасажирський вагон серії 61-779Г. Саме такими були перші серійні вітчизняні вагони випуску 2002 року, що увійшли до складу столичного експресу Київ-Харків. А також пасажирський вагон моделі 61-788 з сімейства вагонів другого покоління виробництва КВБЗ. Він став прототипом найсучасніших вагонів для міжрегіональних швидкісних поїздів.
Церемонія спецпогашення пройшла в присутності працівників «Укрпошти», керівників КВБЗ та членів Спілки філателістів Полтавщини. Для цього особливого випадку було виготовлено спеціальний штемпель, на якому зображено вагон, а також зазначено: «27.07.2012, Кременчук, 39625, Полтавська область, перший день». Цим штемпелем гасилися нові марки тільки один день і тільки на двох поштових відділеннях: Київ-1 та Кременчук-25. а затим штемпель передано до музею «Укрпошти» на зберігання. Тож конверт із таким спец погашенням є дуже привабливим і цінним для колекціонерів-філателістів. Поставили відбитки штемпеля та свій підпис на конвертах: від КВБЗ - директор з персоналу та соціальних питань Сергій Мельник; ВІД «Укрпошти» - заступник директора Полтавської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Людмила Сушко.
Серія марок машинобудування започаткована у 2005 році. Але з того часу вийшли лише поштові мініатюри про локомотиви та вантажні вагони. Українські пасажирські вагони на марках – це гідне продовження теми. І хочеться вірити, що на наступних марках будуть зображення нових українських вагонів та поїздів. На Крюківському вагонобудівному зоводі вони вже створені. До речі, спеціально до церемонії спец погашення випущено й особливий конверт. На ньому теж зазначено «Перший день» і вміщено зображення найновішого двосистемного міжрегіонального електропоїзда КВБЗ.
Ганна Кудіярова
«Зоря Полтавщини»
№117 від 01.08.2012
© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком