Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Адміністративні послуги – спрощений доступ через пошту

Нещодавно відбулася зустріч - презентація «Адміністративні послуги:спрощений доступ через пошту».
Захід відвідали заступник голови районної держав­ної адміністрації О.М.Березенко заступник голо­ви районної ради Н.М.Коваленко, за­ступник директора Полтавської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Л.А.Сушко, заступ­ник директора Полтавської дирекції УДППЗ Укрпошта Я. О. Рибалко, начальник управління Пенсійного фонду в Га­лицькому районі В.О.Товстий, заступник начальника управ­ління соціального захисту населення в Гадяцькому районі І. І. Іляшенко, голови сільських рад та представників сільських поштових відділень району.
Відповідно до Указу Президента України про Національний план дій на 2014 р. щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 рр. «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та ініціатив уряду України в галузі впровадження та розвитку електронного устаткування одним із головних завдань, спрямованих на підсилення відділу обслуговування державного органу, є забезпечення відкритості та ефективності діяльності державних органів, а також забезпечення доступності державних телефонів інформаційних ресурсів. Зокрема, при наданні адміністративних послуг фізичним та юридичним особам на всій території України.
Такий підхід сприятиме про­зорому державному управлін­ню та дозволить значно зеко­номити час як чиновників, так і громадян, і структур.
Відповідно до розпоряджен­ня Кабінету Міністрів України від 10 січня 2002 року № 1015 «Про національного оператора поштового зв’язку», на українське державне підприємство поштового зв’язку, що передбачає надання універсальних послуг на всій території України. На виконання цього розпорядження «Укрпошта» забезпечує функціонування розгалуженої мережі відділень поштового зв’язку.
Сучасний стан розвитку інформаційно-комунікаційних технологій в «Укрпошті» орієнтований на централізовану обробку даних. Він дозволяє використати всю мережу відділень поштового зв’язку підприємств для наданих адміністративних послуг фізичним та юридичним особам за принципом єдиного вікна в режимі реального часу. Головна мета проекту «Адміністративні послуги, спрощений доступ через Укрпошту» - підвищення рівня обслуговування населення у сфері адміністративних послуг.
Для цього необхідно просто прийти до поштового відділення, заповнити необхідний пакет документів, відправити лист на замовлення та чекати відповідь у встановлений законом термін. Впровадження такої системи також унеможливлює випадки корупції, зводить до мінімуму контакти з чиновниками, економить час громадян і час отримання адмінпослуг. На практиці це означає, що будь-який громадянин або суб’єкт господарювання зможе через відділення поштового зв’язку отримати всю необхідну інформацію та консультації і відправити оформлений пакет документів. У рамках проекту будуть надаватися послуги, які є найбільш затребуваними: наприклад, отримання субсидій, на відшкодування витрат на оплату комунальних послуг, придбання твердого та скрапленого газу, видача довідки про отримання доходів, установлення статусу та видача посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї, учасника війни, інваліда війни, ветерана праці, тощо. Також впровадження цього проекту полегшує взаємне спілкування державних установ та споживачів, забезпечує зручність та швидкість отримання необхідних документів. Це дозволить вийти на якісно новий рівень сервісу в сфері адміністративних послуг на всій території Полтавщини.
Н. Ботвина.
© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком