Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Крюківські вагони з'явилися на поштових марках

Пасажирським вагонам КВБЗ присвячена серія нових марок, випущених «Укрпоштою». На мар­ках - і один із перших вагонів, виготовлений 10 років тому, що донині «бігає» у складі столич­ного експреса «Київ - Харків і «татко» сучас­них супершвидкісних.
  Минулої п'ятниці, 27 лип­ня, на Крюківському вагонобудівному заводі від­булося спецпогашення нових поштових марок «Вагонобуду­вання в Україні» з серії «Ма­шинобудування», випущених «Укрпоштою».
  З цього дня увійшли в обіг та стали дійсними для оплати послуг поштового зв'язку три нові марки, повідомляє прес- служба КВБЗ. На одній з них - вагон з дерев'яною обшив­кою - як данина історії.
  На двох інших - вагони виробництва Крюківського вагонобудівного заводу. Це пасажирський вагон серії 61-779Г. Саме такими були перші серійні вітчизняні ва­гони випуску 2002 року, що увійшли до складу столично­го експреса Київ-Харків.
  А також пасажирський ва­гон моделі 61-788 з гладкою обшивкою та клеєними ві­кнами, що став прототипом сучасних вагонів для міжрегі­ональних швидкісних поїздів.
  Церемонія спецпогашен­ня відбувалася у присутності працівників «Укрпошти», ке­рівників КВБЗ та членів спіл­ки філателістів Полтавщини. Марки погашалися спеціаль­но виготовленим штемпелем, на якому зображений вагон та напис: «27.07.2012, Кременчук 39625, Полтавська область, перший день».
  Таким штемпелем гасяться нові марки тільки один день і лише на двох поштових відділеннях: Київ-1 та Кременчук-25. Потім штемпель пере­дається до музею «Укрпошти» на зберігання. Конверт із таким спецпогашенням є раритетним, а отже, привабливим для колекціонерів-філателістів.
  Серія марок про маши­нобудування започаткована 2005 року. Але раніше в ній зображали лише локомотиви та вантажні вагони. Також ви­пущений конверт, на якому зображений міжрегіональний електропоїзд виробництва КВБЗ. Марки випущено тира­жем 170 000 примірників кож­на, вартість однієї - 2 гривні.
Юлія Билина
«Програма плюс» від 02.08.2012 р.
© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком