Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
У кожну оселю - з добром

У Чутівському міському відділенні поштового зв’язку Полтавської дирекції УДППЗ «Укрпошта» сумлінно трудяться дев’ять листонош. На прохання виділити серед них кращу в роботі, начальник відділення Олена Ступак відповіла: «Усі добросовісні, відповідальні, словом – молодці».
Тож якщо й виокремлювати, то лише за кількістю років, відданих поштовій галузі. Так, тривалий час трудяться Наталія Перун, яка обслуговує чималу територію мікрорайону «Дмитрівка», Наталія Голуб, Алла Попова. Не один рік торують стежки від хвіртки своїх односельців Віра Вовнянко та Віра Вертій. Остання, до речі, деякий період торгувала в магазині, та не раз говорила: «Відчуваю, що я тут тимчасово, без своїх дівчат не зможу». Згодом ця оптимістична й приємна жінка знову повернулася в колектив поштарів й стала розносити періодику жителям центра Чутового.
У відділенні працюють ще й чотири сільські листоноші, за якими закріпленні території сільських населених пунктів району. Після ліквідації Войнівського поштового відділення до штату Чутівського перейшли Тетяна Бережна і Тамара Чумак, під опікою яких – жителі Войнівки, Лисичої та Охочого. Щоранку поштовий автомобіль доставляє туди періодичні видання, аби листоноші вчасно їх рознесли.
Неблизький шлях майже щодня долають Оксана Ващенко до Червоного та Раїса Буга у Рівні: в літку – велосипедами, взимку – частіше сподіваються на небайдужих людей, які з розумінням ставляться до нелегкої долі листонош й з готовністю пригальмовують авто на дорозі.
Жінки повністю забезпечені спецодягом, сумками, жовто-блакитними велосипедами з написом «Укрпошта». Незручність лише створюють відсутність або несправність загальних поштових скриньок на вулицях. Тож і доводиться звертати чи не до кожного двору, аби передплатник отримав періодику. А це забирає чимало часу й фізичних сил.
Відчутно додається роботи в період виплати пенсій. Переважна більшість пенсіонерів користується послугами саме «Укрпошти», бо ж їм це дуже зручно: не завжди погода й здоров’я дозволять отримати виплати за карткою,а листоноша принесе зароблене за довгий вік прямісінько в оселю. А ще старенькі надто потребують спілкування, тож зустрічі з поштаркою чекають з нетерпінням. Окрім цього, кожен бажаючий може придбати необхідні товари народного споживання, конверт чи листівку, оплатити за комунальні послуги, поповнити мобільний телефон. А ще, як розповіла О. Ступак, віднедавна листоноші надають і адміністративні послуги, зокрема, можуть прийняти й переслати до відповідних структур необхідні документи для оформлення субсидії чи отримання соціальної допомоги. При цьому людині не доводиться їхати до райцентру.
Якщо коли й скаржаться поштарі на нелегку працю, то це явище тимчасове, бо ж знають: на них чекають, вони потрібні, а це додає снаги робити добро іншим.
Наталія Лось.
© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком