Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ ЧЕРЕЗ ПОШТУ-КРОК НАЗУСТРІЧ ЛЮДЯМ

Створення доступних та зручних умов для отримання громадянами та підприємцями адміністративних послуг, недопущення корупції під час їх надання - саме такий результат ставить перед собою влада, плануючи роботу з виконання соціальних ініціатив Президента України. І хоча ще не можна сказати, що всі реформаторські завдання були виконані, проте позитивні досягнення проведеної роботи більшість людей вже можуть відчути зараз. Пирятинський район реально побачив результати проведених реформ у вересні 2013 року, коли було презентовано проект „Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту". І хоча даний проект - це лише перша ластівка в черзі очікуваних нововведень, проте принесені ним позитивні зрушення для пересічних жителів району - просто величезні. Тепер громадянам для отримання адміністративної послуги необов'язково їхати до державної установи, що її надає, достатньо просто звернутися в будь-яке поштове відділення району, написати заяву, сформувати відповідний пакет документів, відправити його листом та чекати відповідь у встановлений законом термін. А працівники „Укрпошти" нададуть необхідні консультації, допоможуть заповнити бланки, підкажуть, які документи необхідно зібрати. По суті, із запуском цього проекту, громада району отримала в особі „Укрпошти" міні-представництва більшості державних установ у всіх куточках Пирятинщини.
Наразі з боку державних установ району участь в проекті беруть: управління праці та соціального захисту населення РДА, відділ культури, туризму та архіву РДА, відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства РДА, сектор з питань сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації, реєстраційна служба Пирятинського районного управління юстиції, управління Пенсійного фонду України в Пирятинському районі. Всього понад 40 нових адміністративних послуг надається відділеннями пошти. Причому перелік сформовано таким чином, щоб забезпечити надання найбільш затребуваних і з боку звичайних жителів, і з боку суб'єктів господарювання послуг.
Наші співгромадяни належним чином оцінили переваги нових послуг «Укрпошти». За трохи більше ніж місяць роботи Пирятинськими відділеннями «Укрпошти» забезпечено надання 36 адміністративних послуг. Причому з кожним наступним тижнем кількість людей, що звертаються за даними послугами, збільшується. Найчастіше громадяни звертаються за послугами Пенсійного фонду - отримання довідки про пенсію, подача заявки на зміну порядку виплати пенсії. Також попитом користуються послуги управління праці та соціального захисту населення РДА - зокрема видача посвідчень (тимчасових посвідчень) ветеранів війни, ветеранів праці, дітей війни, жертв нацистських переслідувань. Якщо говорити про географічну складову, то найбільше звернень зареєстровано у селах Теплівка, Нові Мартиновичі, Вікторія. Тобто саме у віддалених місцях люди найактивніше користуються новими можливостями. Це говорить про те, що проект працює відповідно до задуманого - забезпечує віддаленим селам зручний та доступний спосіб доступу до послуг адміністративних установ.
У найближчих планах влади району - розширення спектру послуг, що надаватимуться через відділення «Укрпошти». Зокрема, у 2014 році планується залучити до роботи в проекті Центр надання адміністративних послуг та Держземагенство. Крім того, особливу увагу планується приділити рівню обслуговування громадян при оформленні їх звернень. З цією метою з працівниками „Укрпошти" вже проведено ряд навчань-семінарів - з реєстраційною службою, управлінням праці та соціального захисту населення РДА. По мірі залучення до проекту нових учасників, такі навчання будуть проводитися регулярно.
Безумовно, рівень використання потенціалу даного проекту ще невеликий. Значна частина людей ставиться до нього, як і до всього нового, з певною пересторогою, і не поспішає звертатися за новими послугами. Проте безумовні вигоди вже ламають недовіру громади і з кожним днем все більше людей переконуються в зручності, прозорості та ефективності нових послуг .Укрпошти". Тож запрошуємо всіх жителів району, в разі потреби, звертатися до поштових відділень району.
В. ПЕТРИК,
державний адміністратор райдержадміністрації
© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком