Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Українське пасажирське вагонобудування – на поштових марках


Минулої п’ятниці, 27 липня, у залі засідань головного офісу Крюківського вагонобудівного заводу відбулася неординарна подія. Тут пройшло спец погашення нових потових марок «Вагонобудування в Україні» із серії «Машинобудування», випущених Укрпоштою.
Саме з 27 липня увійшли в обіг та стали дійсними для оплати послуг поштового зв'язку три нові марки. На одній із них - вагон із дерев'яною обшивкою як данина історії. На двох інших марках - вагони виробництва Крюківського вагонобудівного заводу. Це пасажирський ва­гон серії 61-779Г. Саме такими були перші серійні вітчизняні вагони випуску 2002 року, що увійшли до складу столичного експреса Київ - Харків. А також пасажирський вагон моделі 61 - 788 з сімейства вагонів другого покоління виробництва КВБЗ. Це вагон із гладкою обшив­кою, вклеєними вікнами. Саме він став прототипом сучасних вагонів для міжрегіональних швидкісних поїздів.
Тож цілком зрозуміло, чому така подія відбувалася саме на заводі. Церемонія спецпога­шення пройшла у присутності працівників Укрпошти, керів­ників КВБЗ та членів спілки філателістів Полтавщини. Для цього особливого випадку виго­товлено спеціальний штемпель, на якому зображено вагон, а також зазначено: "27.07.2012, Кременчук, 39625,Полтавська область, перший день».
Цим штемпелем гасяться нові марки тільки один день і тільки у двох поштових відділеннях: Київ-1 та Кременчук-25. А за­тим штемпель передається до музею Укрпошти на зберігання. Тож конверт із таким спецпогашенням є особливим, раритетним, дуже привабливим і цінним для колекціонерів-філателістів.
Від акціонерного товариства поставив відбитки штемпеля та свій підпис на конвертах - директор із персоналу й со­ціальних питань Сергій Мель­ник, від Укрпошти - заступник директора Полтавської дирекції Укрпошти - Людмила Сушко.
Поштова марка - то не просто символ оплати поштових послуг, а засіб відзначення знаменних подій, видатних досягнень люд­ства, спілкування на національ­ному та міжнародному рівнях, частина світової культури. Тож недарма це спецпогашення назвали історічною подією для Крюківського вагонобудівного заводу, Кременчука, Полтавщини та України в цілому.
Особливість його ще й у тому, що спецпогашення співпало з першим днем поштового обігу названих марок. Тобто тільки 27 липня можна відправити конверт, на якому штемпель спецпогашення та звичайний поштовий штемпель.
Серія марок про машинобу­дування започаткована у 2005 році, Але з того часу вийшли лише марки про локомотиви та вантажні вагони. Українські ласажирські вагони на марках - це гідне продовження теми. І хочеться вірити, що на наступ­них марках будуть зображення нових українських вагонів та поїздів.
До речі, спеціально до цере­монії спецпогашення випущено й особливий конверт. На ньому теж зазначено: «перший день» і вміщено зображення най­новішого двосистемного між­регіонального електропоїзда виробництва КВБЗ.
Марки випущено тиражем по 170 000 примірників кожної, вони коштують по 2 гривні.
Ганна КУДІЯРОВА
«Вагонобудівник» №59-60 від 02.08.2012 р.
© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком