Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Хроніки подій

Севастополь був одним з перших міст Росії, де почали впроваджуватися державні поштові й технічні засоби зв'язку. Севастопольська пошта - найстарша в країні. У книзі «Поштовий словник Російської держави (Санкт-Петербург 1820рік) говориться: «Севастополь, або Ахтиар, місто Тавріческої губернії, у ньому відкрита Севастопольська поштова контора відомства Тавріческої губернської поштової контори». Поштова станція містилася в одному з кам'яних бараків, недалеко від госпітальних бараків. Це був перший будинок, що зустрічало в’їзджаючих у місто. З 70-х років минулого століття Севастопольська поштово-телеграфна контора розміщалася в невеликому будинку на Єкатерининській вулиці, у цей час це вул. Леніна, 30, під час Великої Відчизняної Війни будинок був ушкоджений, фасадні стіни й підвал удалося зберегти. В 1946 році, силами німецьких військовополонених будинок відновлений, як жилий.


У цьому будинку розміщалася поштово-телеграфна контора до 1914 р.

З 1914 року будинок поштамту перебуває на Великий Морський, 21. Будинок трьохповерховий, побудован в стилі модерн по проекту архітектора Г. П. Доліна. Головний фасад його асиметричний, південно-західний кут завершений п'ятигранним еркером. На головних і бічному (південному) фасадах були балкони. Будинком володів П. С. Пожеж, що будував його спеціально для здачі в оренду поштово-телеграфному відомству. Проект будинку був затверджений у квітні 1913 року, будівництво закінчилося в червні 1914 року. З липня 1914 року в ньому розміщалися поштово-телеграфна контора, телефонна станція, міжміське телефонне повідомлення із Сімферополем і Ялтою. На третьому поверсі були квартири для чиновників контори.




До Великої Жовтневої Соціалістичної революції Севастопольське підприємство зв'язку перебувало в підпорядкуванні Одеського Поштового округу. Будинок уцілів в роки Великої Вітчизняної Війни (одне з деяких). Після війни були зроблені невеликі відбудовні роботи: очищення, реставрація фасаду. Тут 10 травня 1944 року відновила свою діяльність Севастопольська контора зв'язку /Див. наказ №1 від 10 травня 1944 року по Севастопольській конторі зв'язку/. У цей час у ньому розташовується Севастопольська дирекція УДППЗ «Укрпошта» і відділення поштового зв'язку №11. У дні оборони Севастополя 1941-42р.г. у будинку перебувала міська контора зв'язку, що діяла до останніх днів. На будинку головного поштамту в 1974 році встановлена меморіальна дошка із присвятою зв'язківцям міста.


    За свою багаторічну сумлінну працю Севастопольська дирекція здобула чимало винагород і подяк:
© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком