Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Хроніки подій

Марками у Тернополі почали користуватися з 1 червня 1850 р. Перші поштівки з видами міста виготовлялись у місцевих фото салонах, потім – друком. На найдавніших із них зафіксовані первісний вигляд вокзалу, вулиць Святоіванівської, Міцкевича (Панської), Гімназійної, Ринку, Успенської церкви. На багатьох був напис "Поздоровлення із Тернополя". Нині в області діє система Українського державного підприємства поштового зв"язку (УДППЗ "Укрпошта") - національного оператора поштового зв’язку. Тернопільська дирекція УДППЗ "Укрпошта", як філія Українського державного підприємства поштового зв’язку "Укрпошта", створена у листопаді 1994 року в результаті реформи структури у галузі зв’язку згідно з наказом Міністерства зв’язку України № 184 від 29.11.1994 після роз’єднання обласного управління зв’язку. Завданням Тернопільської дирекції "Укрпошта" - забезпечення на території області універсальних послуг поштового зв’язку, розповсюдження преси, надання комерційних і банківських послуг.
Поштовики Тернопільщини надають понад 50 видів послуг. Крім універсальних надаються такі послуги: приймання різних видів комунальних та інших платежів, реалізація карток мобільного зв’язку, фото послуги, "Ліки на замовлення", розповсюдження страхових полісів, каталожна торгівля, адресна та безадресна доставка рекламних матеріалів, "Кур’єрська доставка пошти", «Власна марка», «Єдиний електронний квиток» та багато інших. За 2006 рік надано населенню та організаціям різних послуг на суму 46371.9 тис. грн, що більше запланованого. А з початку 2008 року зуміли наростити темпи роботи, підвищивши валові доходи у порівнянні з 2006 року більше ніж 15 тис. грн., що дало можливість підвищити середню заробітну плату працівників.
Важливим чинником підвищення ефективності діяльності колективу Тернопільської дирекції є зменшення непродуктивних затрат, яке здійснено через реструктуризацію мережі поштового зв’язку області.
Для зростання іміджу пошти в області проводиться різноманітні рекламні проекти "День передплатника", "День відкритих дверей", різні конкурси епістолярного жанру серед школярів. Випущено в обіг поштові художні конверти та проведено спеціальні погашення присв’ячені видатним громадським та культурним діячам - уродженцям Тернопільщини: О. Барвінському, І. Горбачевському, С. Крушельницькій, Л. Левицькому., О.Лятуринській, А. Монастирському, М.Паращуку, У.Самчуку, Й. Сліпому, О. Смакулі, З.Храпливому, В.Юрчаку та іншим. В 2004 році вперше в історії області випущено поштову марку "Тернопільська область".
Філія є активним учасником конкурсів, які оголошуються в області та державі.
Тернопільська дирекція УДППЗ "Укрпошта" відзначена дипломом "Лідер мережі зв’язку та інформатизації України – 2005". В 2006 році стала переможцем конкурсу серед підприємств Тернопільської області у номінації "Кращий роботодавець року – для інвалідів.
Перспектива колективу Тернопільської дирекції УДППЗ "Укрпошта" це насамперед удосконалення технології оброблення та доставки пошти, розвиток фінансових послуг, підвищення якості обслуговування клієнтів , розвиток та модернізація об’єктів поштового зв’язку, оновлення спеціалізованого автотранспорту для перевезення пошти, обладнання об’єктів поштового зв’язку технічним обладнанням для впровадження сучасних технологій.
Тернопільська дирекція УДППЗ «Укрпошта» активно займається впровадженням нових послуг. З 1999 року у всіх відділеннях поштвого зв’язку області впроваджено послуги «Фото послуги поштою» і реалізація лотерейних білетів; в 2002 році послуги «Ліки на замовлення», «Експрес», приймання та видача пакетів «Ейвон»; в 2004 році приймання і видача відправлень «Клубу сімейного дозвілля»; в 2005 році послуга «Консигнація»; в 2007 році впроваджено з 05.05.07 р. приймання платежів в рахунок погашення кредитів банку, з 01.09.07 р. «Кур’єрська доставка», з 05.10.07 р. «Реалізація електронних ваучерів та кодів поповнення рахунків абонентів стільникового зв’язку», розміщення реклами у відділеннях поштового зв’язку, «Власна марка», з квітня 2009р. «Єдиний електронний квиток»
Комунікація менеджерів на всіх рівнях управління в галузі поштового зв’язку, комунікація працівників на всіх етапах проходження поштових відправлень, забезпечує надання високоякісних послуг поштового зв’язку, які стимулюють розвиток послуг споживачів та розширюють межі ринкових сегментів.
Значна увага приділялася розвитку послуги з розміщення реклами у відділеннях поштового зв’язку, залученню рекламодавців та координації роботи центрів у даному напрямку.
Проводилась робота щодо планування рекламних кампаній послуг підприємства - фінансових, кур’єської доставки, послуг з реалізації електронних ваучерів та кодів поповнення рахунків абонентів мобільного зв’язку, послуг щодо доставки. Виготовлено і розміщено у всіх ВПЗ корпоративний рекламний плакат з переліком всіх послуг, які надаються у відділеннях поштового зв’язку.
Здійснювалось розміщення інтерв’ю керівного складу в місцевих ЗМІ по питаннях організації роботи поштового зв’язку в Тернопільській області та перспектив розвитку поштового зв’язку, впровадження нових послуг «Кур’єрська доставка», «Власна марка», реалізація електронних ваучерів та кодів поповнення, розміщення і доставка рекламних матеріалів. Розміщення прес-релізів в обласних і районних ЗМІ по питаннях організації роботи поштового зв’язку в Тернопільській області, впровадження нових послуг , «Власна марка», реалізація електронних ваучерів та кодів поповнення, розміщення і доставка рекламних матеріалів. Розповсюджено рекламні листівки і тарифи по послугах «Кур’єрська доставка» і «Власна марка» на адреси потенційних споживачів цих послуг.
В асортименті марок України є марки з відомою всьому світу людиною, уродженцем Тернопільщини кардиналом Йосипом Сліпим, художній конверт з оригінальною маркою присвячений 100-річчю від Дня народження видатного українського письменника Уласа Самчука, художні конверти до святкування 100-річного ювілею від Дня народження Олександра См акули, 125 років Івана Левицького, 125 років Олени Кульчицької, Михайла Паращука, художній конверт і марка до 800-річчя від Дня народження Данила Романовича (Галицького) – князя Галицької землі.
Великою подією історичного значення був випуск 03.03.2004р. Видавництвом “Марка України” марки “Тернопільська область”. На марці зображено дві візитні карточки області, святині Почаївська лавра та Зарваниця. В центрі марки герб нашої області, карта держави України, на якій відзначено територію нашої області.
Кожен рік із тематикою Тернопільщини випускаються 4-5 художніх конвертів та проводиться спеціальне погашення цих конвертів.
В 2006р. випущено конверти, проводилось спеціальні погашення до ювілеїв: 100 років від Дня народження українського художника Леопольда Левицького – ВПЗ Тернопіль 8 – 07.08.2006р., 550 років з часу заснування міста Борщова – ВПЗ Борщів 2 – 27.08.2006 р., до святкування Дня міста Тернополя – ВПЗ Тернопіль 25 – 28.08.2006р.
В 2007 році до святкування міжнародного літературно-мистецького Шевченківського свята “В сім’ї вольній, новій” був випущений художній конверт і проводилось погашення цього конверта спеціальним штемпелем – ВПЗ Тернопіль 25 – 20.05.2007р. Крім цього випущені художні конверти і проводилось погашення конвертів до 100-річчя з часу заснування Теребовлянської гімназії – ВПЗ Теребовля 1 – 26.10.2007р., та до 125-ї річниці від Дня народження Михайла Бойчука - ВПЗ Тернопіль 8 – 30.10.2007 р.
17.05.2008р. у ВПЗ Тернопіль 8 відбулося урочисте спеціальні погашення до 50-річчя Тернопільського музичного училища імені Соломії Крушельницької, 17.07.2008р. у ВПЗ Бучач-2 відбулося урочисте спеціальні погашення до 120-ї річниці з дня народження Шмуеля Йосифа Агнона – єврейського письменника. 29.08.2008р. у ВПЗ Тернопіль 25 поводилося спеціальні погашення з нагоди святкування 468-ї річниці міста Тернополя. У ВПЗ Тернопіль 8 4.10.2008 р. відбулося урочисте спеціальні погашення до 140-ї річниці від дня народження Кирила Студинського українського літературознавця. 22.11.2008 р. проведено спеціальні погашення присвячене 75-й річниці Голодомору в Україні (1932-1933р.р.) штемпелем «Пам’ятай».
В 2009 році спеціальні погашення відбувались в ВПЗ Бережани 1 до 455-річчя Бережанського замку – 25.06.2009р., ВПЗ Тернопіль 25 до святкування «Дня міста» - 28.08.2009р., ВПЗ Гусятин до 450-ї річниці смт. Гусятин – 14.10.2009р. Крім цього, випущені художні конверти і буде проводитись погашення конвертів до 70-річчя з часу заснування Тернопільської області у ВПЗ Тернопіль 1 – 4.12.2009р.
Регіональна програма технічного розвитку Тернопільської дирекції є складовою частиною Програми розвитку Українського державного підприємства поштового зв’язку “Укрпошта”. Одним із головних напрямків розвитку є впровадження нових видів послуг, серед яких пріоритетними є послуги із застосуванням сучасних інформаційних технологій: електронна пошта, гібридна пошта, електронна торгівля, електронний переказ, системи прийому і обробки платежів, пункти колективного користування Internet, інформаційні послуги, подальший розвиток послуг ксерокопіювання, факс, консигнація, надання банківських послуг, а також впровадження системи масових електронних платежів за допомогою магнітних карток через мережу відділень зв’язку. Вищеперечислені проекти уже в основному успішно реалізовані.
У спадок від попередніх років отримали поштове обладнання, технічні засоби автоматизації та механізації виробничих процесів, які морально застаріли, фізично зносились і потребують заміни. Насамперед, це автотранспорт, обладнання для обробки і сортування пошти в облцентрі, в вузлах зв’язку, поштові скриньки і абонентські поштові шафи. На початку 1995 року в філіалі не було жодного компютера. А у відділення зв”язку тільки електронні калькулятори.
Нам вдалося у відносно короткий термін з 1995 по 1997 рр. внести зміни у мережу прийому і обробки поштових переказів, які проводились через ЕКРМ “Онега”, перевівши ці функції на комп’ютери і спеціалізовані ЕККА.
Щоб забезпечити розвиток послуг, робочі місця у відділеннях зв'язку оснащені копіювальними апаратами, відповідним комп’ютерним обладнаням, спеціалізованими електронними контрольно-касовими апаратами, а для точного зважування поштових відправлень- електронними вагами..
Одним із завдань “Укрпошти” є створення корпоративної автоматизованої інформаційної системи за багаторівневою структурою: генеральна дирекція - регіональна дирекція – центри поштового зв’язку – робочі місця відділень зв’язку. Структура базується на основі автоматизованих робочих місць і автоматизованих систем управління технологічними процесами. Це дасть змогу контролювати рух поштових відправлень, товарів, виплати пенсій, обробляти передплату періодичних видань, прийняті перекази, платежі та інше, контролювати рух грошових коштів. Між генеральною і регіональною дирекцією, дирекцією і всіма структурними підрозділами діє електронна пошта Lotus cc:Mail та Lotus Notes, засобами якої оперативно передається службова інформація. Надійність, оперативність і перспективність цілої системи забезпечує комунікаційна мережа Frame Relay ( СП “Інфоком”) і ADSL ( ВАТ “Укртелеком”) до кожного центру поштового зв’язку. З 2008 року всі міські відділення поштового зв’язку підключені до корпоративної комунікаційної мережі.
Інформатизація поштового зв’язку та удосконалення систем управління здійснено на основі розширення корпоративної автоматизації інформаційної системи: впроваджено у всіх ЦПЗ АС “Фінансове управління”, “Моніторинг послуг поштового зв’язку”, “Збір та аналіз показників”, впроваджено систему АСРК-РП, впровадження ПС “Зарплата”, АС “Кадри/штат”, встановлення ліцензійного програмного забезпечення загальносистемне Microsoft, антивірусне АВП Касперського, впровадження автоматизованої системи “Фінансове управління” надає автоматизацію статистичного, аналітичного, фінансового і бухгалтерського обліків, формування і контролю бізнес-планів.
Сьогодні реєструється пошта в системі АСРК-РП, а також контролюється ланцюг проходження пошти, прийнятих платежів і всіх наданих послуг, фіксаця їх об’єму. Аналізуючи інформацію, можна буде більш ефективно і оперативно реагувати і приймати відповідні рішення.
Відкрито пункт колективного доступу до мережі Інтернет.
У відділеннях зв’язку поштамту впроваджено 22 автоматизованих робочих місця єдиної міської системи комплексних розрахунків за житлово-комунальні послуги.
Втіленням сучасного стилю будівництва і розвитку об’єктів на Тернопільщині є реконструйовані Теребовлянський, Гусятинський, Козівський вузли зв’язку, відділення зв’язку м.Почаєві, с.Пробіжна.
Також реконструйовані операційні зали у Бучацькому, Бережанському, Гусятинському, Зборівському, Заліщицькому, Козівському, Ланівецькому, Підгаєцькому, Чорткові, Шумську, Борщові, Підволочиську районах, а також відділення поштового зв’язку № 25, 24, 20, 9 у м. Тернополі і містах Почаєві і Копичинцях та багатьох селах області. Щорічно переводиться на газове опалення 10-20 відділень поштового звя’зку. І це все не данина моді, а вимога дня, бо суттєво покращує умови праці, створює відчуття затишку і зручності не тільки працівникам, але й клієнтам.
В нинішній період кризи енергоносіїв актуальним є їх економія, ефективне використання і чіткий облік. З 1995 року дирекція встановлювала лічильники газу і тепла. Крім того виведено з експлуатації дві морально застарілі і енергоємкі котельні у Поштамті і автобазі, змонтовано паливні системи на базі міні-котлів. До 2007 року введено в експлуатацію такі ж системи автономного теплопостачання - паливні в Теребовлянському, Козівському, Збаразькому, Заліщицькому, Козівському, Бучацькому, Бережанському вузлах зв”язку; на протязі 2006-2009 р.р. в Кременецькому ЦПЗ, Тернопільському, Шумському, Ланівецькому, Борщівському, Підволочиському, Зборівському, Гусятинському цехах обслуговування споживачів, а також в м. Тернополі, м. Зборові, м. Чортків, смт. Гусятині, с. Ст. Скалаті. Це дало змогу більше ніж вдвічі зекономити на оплаті за обігрів приміщень у цих підрозділах, а також покращити умови праці.
Організація автоматизованих робочих місць у відділеннях поштового зв’язку по прийманні платежів від населення в м. Тернополі взяла початок в 1996 році. Саме в цьому році центр інформаційних технологій міської ради виграв тендер по організації єдиної системи приймання платежів від населення (безкнижкова технологія). Створилась мережа міської ради, філій банків, ЖЕКів і відділень поштового зв’язку.
Головний сервер встановлений в центрі інформаційних технологій міської ради, в якому зберігається база даних та проплати протягом всього робочого часу. Від головного сервера шляхом модемного зв’язку по виділених телефонних лініях ВАТ “Укртелеком” в режимі “on-line” організований зв’язок між касами (операційними вікнами) і серверами усіх комунальних служб (“Тернопільгаз”, міські електромережі, “Теплокомуненерго”, “Водоканал”, житлово – комунальні підприємства). За операційний день в нічний час центральний сервер опрацьовує, формує і генерує інформацію для передачі на сервери комунальних служб. Звірки Поштамту із відповідними службами проводяться щомісячно.
На одному робочому місці може працювати один і більше операторів (позмінно) за своїми паролями. Клієнт надає дані для оплати (суми і яким службам проводити оплату, показники витратомірів). Після звірки оператора з клієнтом - адреси, прізвища і оплатних сум, проводиться оплата з видачею квитанції РРО. Додатково клієнт може взяти роздруківку про заборгованість.
Для збільшення доходів від послуги проводиться робота по збільшення процентних ставок від суми платежів комунальних служб, покращенні якості роботи комп’ютерної техніки, збільшення швидкодії, надійності телефонних ліній, збільшення кількість операційних вікон.
Дана система приймання платежів по безкнижковій технології є ефективна, практична і зручна для мешканців обласного центру. Тому в інших райнних центрах також організовується аналогічнна система.
Людські ресурси відіграють провідне місце в діяльності Тернопільської дирекції УДППЗ „Укрпошта” Працівники на всіх рівнях становлять основу організації, їхнє повне залучення дає змогу забезпечити якісне надання послуг поштового зв’язку. Керівництвом дирекції робляться значні інвестиції в людський капітал, які повертаються у вигляді прибутку для організації.
Колектив дирекції з року в рік омолоджується, поповнюється спеціалістами з вищою та середньо-спеціальною освітою. Середній вік Тернопільського поштовика складає 37 років.
Більшість колективу складають жінки. Але із технічним оснащенням галузі, яке зростає швидкими темпами, у всіх ланках збільшується кількість працівників сильної статі. Дирекція усвідомлює те, що поштовий працівник сьогодення – освічений, грамотний спеціаліст, який володіє навиками роботи на комп’ютерній техніці, вміє і хоче працювати з клієнтами. Саме тому в дирекції великого значення надають підготовці власних кадрів. За період з січня 1995 року без відриву від виробництва закінчили галузеві вузи різних рівнів акредитації 104 працівник. За підтримки обласної дирекції у Тернопільському центрі професійно-технічної освіти №1 створено групи де проходять навчання учнів професії оператор поштового зв’язку.
Турбота про поштовиків області – це головне завдання Тернопільської дирекції. Для працівників постійно розширюється перелік спеціальних пільг та надаються матеріальні допомоги. Збільшуються витрати на оздоровлення працівників та їх дітей.
За період з 1995 року по даний час за сумлінну працю та особистий внесок у розвиток поштового зв’язку області нагороджено державними та галузевими нагородами 1404 кращих працівників дирекції. З них, присвоєно почесне звання „Заслужений зв’язківець України” 15 працівникам дирекції , нагороджено Почесними грамотами Міністерства транспорту та зв’язку 20 працівників дирекції, нагороджено Почесною грамотою УДППЗ „Укрпошта” 74 працівників, вручено листи Подяки УДППЗ „Укрпошта” - 79 працівникам, Грамотами Тернопільської дирекції УДППЗ ”Укрпошта” нагороджено 809 працівників, вручено листи Подяки 407 працівникам дирекції.
Належна увага керівництвом дирекції приділяється соціальному захисту працівників та пенсіонерів , колишніх працівників зв’язку, надаються путівки для санаторно-курортного лікування, матеріальні допомоги до державних та професійних свят.

© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком