Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Марка - це історія у мініатюрі.
06/19/2014

Днями у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї за ініціативи обласної Асоціації філателістів, міського товариства колекціонерів та підтримки ВД УДППЗ «Укрпошта» відкрилася філателістична виставка «Назустріч 100-річчю Української марки». Зазначений захід присвячений віковому ювілею з дня створення першої власне української поштової марки, який святкуватиметься у 2018 році. Однак для популяризації цього унікального проекту незвичайний виставковий марафон буде подорожувати 20 найбільшими населеними пунктами Вінниччини протягом 5 років. У квітні він стартував у смт Вороновиці, у травні відвідав мальовничий музей м. Немирова і до кінця літа залишатиметься у м. Вінниці, де чекатиме своїх шанувальників.
На даній виставці представлені 12 стендів-експозицій, 2 з яких брали участь у регіональній виставці «ВІНФІЛЕКСП 2013» та отримали срібні медалі. Тематика даних експозицій досить цікава та різноманітна: хронологія української марки, флора і фауна Вінницької області, спорт і космонавтика, народні свята і традиції та інше. Кожен відвідувач зможе знайти щось цікаве та близьке власним інтересам чи захопленням.

Якщо заглибитись у історію української марки, то зрозуміємо, що вираз «марка-це історія у мініатюрі» справді відповідає дійсності. Адже скільки різноманітних подій, історичних діячів, міст та багато іншого ми бачимо на цих невеличких пам’ятках історії.

«В Україні національні поштові марки з'явилися у 1918 році. Творцями сюжетів поштових мініатюр були видатні графіки Георгій Нарбут і Антон Середа. На підставі закону Центральної Ради від 18 квітня 1918 року замість зниклих з обігу розмінних монет були випущені марки-гроші з номіналом від 10 до 50 кроків. Першу серію, названу «шагівковою», друкували на тонкому картоні з написом на звороті «Ходять нарівні з дзвінкою монетою». У червні 1918 року в Києві було вперше видано шість гербових марок.
У подальшому, щоб зупинити наплив з Росії царських поштових марок і запобігти втраті державного скарбу, гетьманське Міністерство Пошти ухвалило передрукувати всі наявні запаси російських марок українським державним гербом.

З 1947 року Україна стала членом Всесвітнього поштового союзу. Але в радянські часи українські сюжети виходили з написом "Пошта СРСР", а художників для створення національних поштових марок запрошували здебільшого з Москви.
Лише з 1992 року в Україні почали друкувати власні марки незалежної держави»
. – розповів Президент Вінницького товариства колекціонерів – Клочковський Олександр Владиславович.

Також з привітальним словом до присутніх звернулась директор ВД УДППЗ «Укрпошта» Костюк Наталя Петрівна, - «Слід зазначити, що за часів незалежності України Вінницькою дирекцією УДППЗ „Укрпошта” проведено 30 спецпогашень. Майже всі спецпогашення проводились спеціальними художньо оформленими штемпелями, які є одним із видів календарних поштових штемпелів і застосовуються для погашення поштових марок і блоків, випущених на честь визначних громадських і державних діячів, подій історичного значення, ювілеїв, утворень міст та виставок.

Ось і сьогодні , з нагоди проведення виставки, Укрпошта виготовила спеціальний штемпель погашення постійної дії під назвою «Вінницька обласна філателістична виставка до 100-річчя української поштової марки» з пересувною датою, який використовуватиметься до 2018р. у рамках проведення даної виставки».



Відкриття виставки завершилося урочистим погашенням конвертів спеціальним штемпелем на яких учасники та гості заходу залишили відбитки даного штемпелю та особисті підписи на згадку. Молодь, яка була присутня на відкритті, прийняла участь у вікторині та отримала солодкі призи-шоколадки від Укрпошти із символічним зображенням марок та з радісними посмішками пообіцяли вступити у ряди філателістів. На цьому подарунки для юних філателістів не закінчились, кожен з них отримав пам’ятний конверт та декілька марок, які стануть фундаментом їхніх колекцій.



інженер ВОРМ
Бережанська Ірина

© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком