Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Вороновиця

Про походження назви розповідає місцева легенда. Вороги часто нападали на Вороновицю, після одного запеклого жорстокого бою все поле було всіяне трупами, над якими кружляли чорні зграї воронів. Від слів "ворони в'ються" і пішла назва села.

Перша згадка датується в документах під 1545р. Магдебургію Вороновиця отримала лише в 1748р. Вороновицю продавали декілька років, поки вона не опинилася у родини Грохольських. Вони у 1625р побудували трьохповерховий палац.

Розвиватися місто стало на початку ХIХст. Місто тоді мало 8 млинів, полотняну фабрику, винокурню, пивоварню, цегельний завод. В 1866р було побудовано цукровий завод, а також прокладену вузькоколійну залізницю.

Палац побудований в 1760-их роках. Цікава особливість екстер'єру полягає в орнаменті з давньоримським мотивом: під карнизами візерунки з плодів та квітів чергуються з черепами биків. Таким орнаментом прикрашали перші християнські храми та .. усипальні епохи Відродження. Всередині увагу заслуговує один зал, де зберігається макет турбореактивного ракетоносця. З 1971р. тут музей ім. Можайського, тут ви дізнаєтесь про історію авіації та космонавтики В 1869-1876р у Вороновиці в маєтку свого брата проживав О.Ф.Можайський - конструктор та винахідник. Саме у Вороновиці він проводив свої досліди як-то: збудував дерев'яний планер з нерухомими крилами на чотириколісному візку, планер прив'язували до воза, який швидко тягли запряжені в нього коні, тоді планер злітав у повітря.

< Палац >


< Костел Михайла Архангела нині церква Різдва Богородиці >
(Побудований в 1793р. в стилі бароко)© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком