Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Бар

Місто мало в 14 ст. іншу назву - Рів. Татари захопили місто в 1452р., літописець Мартин Бєльський описав ці трагічні події- татарська орда, яка вторглась на Поділля, взяла приступом і розграбувала фортецю в Рові, що належала шляхтичу Стогніву Рею. Старосту Рея разом з родиною було забрано в полон, замок зруйновано. Деякі мешканці знайшли притулок в Зінькові, але потім повернулися назад в вже засноване місто Бар.

Через півстоліття замок був відбудований і переданий в управління воєводі Станіславу Одровонжу. В нього і придбала землі дружина Сигизмунда І, королева Бона Сфорца. Звела нову фортецю і назвала місто Баром, на честь свого княжого володіння в Італії. Пільговою грамотою від 24 листопада 1537 року вона звільнє всіх, хто поселивсяв Барі, від старостинських і королівських податків. Завдяки цьому Бар стає значним торгівельним і культурним містом, а Барський замок, який було зведено під кервництвом Альберта Старжеховського, - потужньою фортецею, яка боронила місто від татарських нападів. Тоді ж місто отримує магдебурзьке право та герб з ініціалами королеви.

В 1648 році місто і замок були взяті полковником Максимом Кривоносом.

В 1656 році турецький мандрівник Евлія Челебі фіксує в своєму щоденнику "Кам'яний Бар- справді могутня фортеця. Вона набагато краща за інші польські фортеці, має арсенал і гармати".

В 1671 Вердум писав в нотатках:"На півночі міста височиться замок, оточений грубими мурами, з чотирма мурованими баштами, між ними веде брама до міста."

У 1672 році Бар був захоплений турецькою армією.

В другий половині 17 ст. Бар терпів воєнні події. В Бар переніс свою резеденцію коронний гетьман Станіслав Конецпольський. Він наказав звести мурований замок на деревяному. будівництвом замку зайнявся французський інженер Г. де Боплан.

В 1768 тут відбулася так звана Барська конфедерація. Під командуванням Кречетнікова російська армія взяла в червні того ж року форпост конфедератів. З тих пір замок став занепадати.

Замок і місто захищав по периметру викопаний рів заповнений водою зі ставу. На 1552 р місто було добре забеспечене зброєю, 4 великих и три малих мідних гармат в замку містом було 21 міднагармата, 66 гаківениць, 60 аркебузів, куль 11357.



< Залишки кам’яних фундаментів замку >




< Церква Пресвятої Богородиці >




< Покровський монастир (Монастир кармелітів ) >

(Будувався доволі довго, завершення будівництва датується 1787р. До головної будівлі зліва прилягає двоповерховий камінний корпус. Після скасування кляштору будівлі перетворили на православний монастир. Тоді ж добудували дзвіницю. )







< Церква Успенія Пресвятої Богородиці >
(Побудована в 1757 році на місці старої Троїцькой церкви)







< Костел святої Анни >
(Був побудований домініканцями в 1811р в стилі неоготики, перебудований в 1908р.)






© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком