Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Жмеринка

Назва «Жмеринка» ймовірніше за все походить від ассірійської назви кіммерійців («gimmir»), які у 5 ст. до Р.Х. населяли подільські землі.

На території міста були знайдені знаряддя праці та інші вироби первісних людей. На території, що прилягає до міста є пам'ятник археології поселення трипільської культури.

Жмеринка згадується у письмових джерелах початку XVIII століття як село у Брайлівській волості Вінницького повіту Подільської губернії. На той час Жмеринка складалась з декількох населених пунктів.

Сучасна Жмеринка виникла у 1865 році. Тоді між селами Велика Жмеринка і Мала Жмеринка було закладено станцію. Необхідність у будівництві залізниці була викликана тим, що у другій половині ХІХ ст. у Подільській губернії значно зросла кількість цукрових заводів (всього їх налічувалося 29), і губернія стає провідним центром цукрової промисловості.

Жмеринка стає залізничним селищем і вузловою станцією, де перетиналися декілька залізничних шляхів. У 1865-1870рр. будувалася залізниця Київ-Балта, у 1870 році розпочався рух поїздів залізницею Одеса-Жмеринка-Київ, у 1871 - Жмеринка – Волочиськ, у 1892 – Жмеринка – Могилів-Подільський.

У 1903 році Жмеринка отримала статус міста.

Зараз Жмеринка – це велика вузлова сортувальна станція, центр Жмеринської дирекції залізничних перевезень Південно-Західної залізниці. В місті діють вагоноремонтний, маслоробний заводи, хутрова фабрика тощо.


< Залізничний вокзал >
(1899-1904, проект інж. З. Журавського)< Пам'ятник Остапу Бендеру на залізничному вокзалі. >


< Церква Олександра Невского >© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком