Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Музей Волинської пошти

Пошта невід’ємна від виникнення і становлення земної цивілізації, а її історія і розвиток завжди йшли з нею поруч, - саме ці слова хочеться сказати, коли переглядаєш експозиції, старі документи та поштові експонати музею волинської пошти, який розміщений у Волинській дирекції УДППЗ „Укрпошта”.
„- Ухвалилисьмо назавше, щоб подібним способом пошту влаштувати, абисьмо з Луцька до Замостя приватні і публічні листи кожного тижня відвозити і назад кожного тижня, повернувшись, в Луцьку ставати, - так у грудні 1688 року, понад три століття тому, на своєму зібранні вирішили представники місцевої шляхти Луцького повіту. Вже наступного року виділили кошти, призначили поштмейстера зі збіднілих бояр, який наймав гінців. Спочатку маршрути їх обмежувались Замостям, згодом пролягли до російських земель. Спорядження гінців, як і в усій імперії, було таким же: уніформа, шкіряні сумки, сигнальні ріжки.
Ці послання з древності та інші історичні документи дійшли до наших днів завдяки подвижницькій праці першого музейного доглядача Олексія Федоровича Фурманчука. Про засновника волинського поштового музею, на жаль, вже покійного, відомо небагато. Олексій Федорович був родом з Вінничини, але подальше своє життя пов’язав з Волинню. Учасник війни, поштовик з 49 річним поштовим стажем, Олексій Федорович Фурманчук очолював тодішній вузол поштового зв’язку у Володимирі-Волинському, працював у Луцьку. Пізніше музеєм волинської пошти опікувалась інший музейний доглядач - Лідія Федорівна Народзонек.
Представлені тут експонати, фотографії, вироби народних умільців багатогранно розповідають і про сучасне життя Волинської дирекції.
У музеї розгорнуті численні фотовиставки, які проводяться за ініціативи Волинської обласної організації профспілки працівників зв’язку Волинської дирекції, яку очолює небайдужа й енергійна жінка, поштовичка Валентина Степанівна Андріюк. Їх назви говорять самі за себе: „Весна на поштовій вулиці”, „Сильна первинка-сильна профспілка”, „Фотолітопис життя волинської пошти”. Тут представлені фотографії кращих поштових працівників, яких директор Ярослав Федорович Кравчук поправу називає золотим фондом Волинської дирекції, цифри, показники, які свідчать про те, що волинські поштовики роблять все для того, аби зміцнювати і розбудовувати українську пошту у містах і селах Волині.

© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком