Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Хроніки подій

Поштовий зв’язок на Закарпатті має свою історію. В XVIII-XIX столітті пошта на Закарпатті доставлялася каретами, які пересувалися з одного центрального тракту в інші міста з допомогою четвірки запряжених коней. Основна поштово-каретна лінія пролягала із столиці Угорщини – Будапешта через м. Кошіце, Ужгород до Львова. І по сьогоднішній день в Ужгороді по вул. Собранецькій, 5 збереглася одноповерхова будівля, в якій понад 200 років тому був розташований перший поштамт. Поштова організація в той час служила освіченим і багатим верствам населення. Широким масам за цінами послуг вона була недоступна. Телеграфа до половини XIX ст в краї не було.
У сільську місцевість листи доставлялися пішими листоношами, яких у ті часи називали послами. Одним із таких послів був Федір Фекета. Чесному простому трудареві рідної землі вдячні сучасники, в районному центрі Перечин поставили бронзовий пам"ятник, який було відкрито 9 лютого 2005 року. Щороку сюди приїздять численні туристи, щоб оглянути єдиний, і не лише в Україні, а і в Європі пам"ятник легендрному листоноші.
Однак і в наш час в галузі поштового зв"язку працюють люди, які віддані своїй улюбленій справі. Таких працівників люблять і вшановують.
У 1993 році у Виноградівському районі проведено експеремент на предмет розподілу зв"язку на електрозв"язок та пошту. Позитивні результати такого експерименту стали основою для створення у 1994 році підприємства"Укрпошта", як окремого підрозділу.
В 1998 році створено Дільницю оброблення міжнародної пошти в м. Чоп та реконструйовано її приміщення.
В 1999 році було здано в експлуатацію чотирьох поверховий адміністративний корпус Поштамту, в якому розмістились адміністрація Закарпатської дирекції та Поштамту.
Пам"ятним для Закарпатської дирекції був і 2001 рік, оскільки 15 липня цього року на Ужгородському поштамті проводилось спецпогашення марки "100 років Закарпатському футболу".
Наприкінці 90-х та на початку 2000-х років фінансовий стан Закарпатської дирекції був нестабільним, що призводило до збиткової діяльності.
Якщо в 2001-2003 роках дирекція посідала лише останні місця в рейтинговій оцінці діяльності філіалів, то вже в 2005 році наполеглива праця, впровадження нових видів послуг, модернізація робочих місць, збільшення обсягів, дозволило дирекції стати на ноги, отримувати прибутки та досягнути 10-го місця в рейтингу серед інших дирекцій.
Одною із визначних подій в житті дирекції було сходження на пік України № 1 (гору Говерла) в липні 2005 року працівників дирекції разом з Президентом України п.Ющенко В.А. та Генеральним директором УДППЗ "Укрпошта". Там відбулося спецпогашення оригінальної марки та конверта із зображенням гори Говерла спеціальним штемпелем "Сходження на Говерлу".

24 вересня 2005 року в с. Ділове - Центр Європи Рахівського району було відкрито поштовий кіоск, який оформлено в народному гуцульському стилі.
Добудовані та реконструйовані відділення поштового зв"язку в санаторіях "Карпати" (Мукачівського району), "Шаян" (Хустського р-ну) та "Сойми" (Міжгірського р-ну) дозволили максимально задовільнити потреби споживачів в послугах поштового зв"язку.
Набутий досвід, прагнення працівників дирекції досягти кращих результатів призвело до зростання отриманих дирекцією прибутків та досягнення 3 місяця в рейтинговій оцінці діяльності філіалів у 2006 році.
Приділення уваги розвитку нових послуг, збільшення обягів, збереження динаміки зростання доходів дирекції, бажання закріпити досягнуті результати, дозволяє Закарпаттю продовжувати триматися в десятці найкращих дирекцій.


На протязі 2006-2008 років проведення капітального ремонту та реконструкції операційних залів ЦПЗ №1 м.Мукачево, ЦПЗ № 2 м.Хуст та Поштамту дозволило створити сучасні умови праці для працівників, що значно вплинуло на якість надання послуг поштового зв"язку.

© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком