Українське Державне Підприємство Поштового Зв`язку
На головну сторінку Електронна пошта Мапа сайту
Загальна інформація


Поштовий зв'язок на Закарпатті має свою історію. В XVIII-XIX столітті пошта на Закарпатті доставлялася каретами, які пересувалися з одного центрального тракту в інші міста з допомогою четвірки запряжених коней. Основна поштово-каретна лінія пролягала із столиці Угорщини - Будапешта через м.м. Кошіце, Ужгород до Львова. І по сьогоднішній день в Ужгороді по вул. Собранецькій, 5 збереглася одноповерхова будівля, в якій понад 200 років тому був розташований перший поштамт. Поштова організація в той час служила освіченим і багатим верствам населення. Широким масам за цінами послуг вона була недоступна. Телеграфа до половини XIX ст. в краї не було.
У сільську місцевість листи доставлялися пішими листоношами, яких у ті часи називали послами. Одним із таких послів був Федір Фекета, якому в с.Тур'я Ремети Перечинського району біля храму, де ховали тільки заслужених громадян села поставлено барельєфну чавунну плиту, на якій вилито постать людини середніх років, яка впевнено рухається вперед. Під зображенням латинським шрифтом написано прізвище листоноші. А далі церковно-слов'янським: "Въ Память Приязности, Тверезности, Чесности и Послужности Посла Феодора Фекета. Померъ р.Б.1838". Цими словами висловлені глибока вдячність і любов до людини самовідданої праці. Чесному простому трудареві рідної землі вдячні сучасники, в районному центрі Перечин поставили ще й бронзовий пам'ятник, який було відкрито 9 лютого 2005 року. Щороку сюди приїздять численні туристи, щоб оглянути єдиний, і не лише в Україні, а і в Євр опі пам'ятник легендрному листоноші.
Однак і в наш час в галузі поштового зв'язку працюють люди, які віддані своїй улюбленій справі. Таких працівників люблять і вшановують. Закарпатська дирекція УДППЗ "Укрпошта" з кількістю працюючих понад 2500 працівників - єдина державна мережа поштового зв'язку, яка охоплює всі райони області. Поштова мережа області включає Поштамт обласного центу, 3 Центрів поштового зв"язку та 13 адміністративних районів, 369 поштових відділення. Сучасний етап діяльності Закарпатської дирекції УДППЗ "Укрпошта" характеризується впровадженнням нових послуг на базі інформаційних технологій, зокрема, електронної та гібридної пошти, електронного грошового поштового переказу, передачі факсимільних повідомлень з використанням корпоративної мережі УДППЗ "Укрпошта" або мережі Інтернет. Основна увага на даний час приділяється наданню таких послуг як "Кур'єрська доставка", "Передавання елеткронних повідомлень", "Розміщення реклами в об'єктах поштового зв'язку", а також новий проєкт "Єдиний електронний квиток".
Поштові відділення зв'язку Закарпатської області надають споживачам такі послуги: прийом посилок, бандеролей, простих, рекомендованих, цінних листів; передплата та доставка друкованих видань; доставка пенсій та грошових допомог; прийом комунальних платежів, продаж товарів широкого вжитку; розповсюдження реклами; фотопослуги, ліки на замовлення та інші.


Ми завжди раді Вам. Ми працюємо для Вас! Ми чекаємо на Вас


© 2002-2008, Укрпошта
Дизайн: НАІР
Розробка: Віадук-Телеком